Styczeń 2016 - XXI Sesja Rady Miejskiej w Niemodlinie.
przez Super User
Odsłony: 1292

Dnia 28 stycznia 2016r. w ostatni czwartek miesiąca o godz. 14:00 w sali obrad Rady Miejskiej przy ul. Bohaterów Powstań Śląskich 34 w Niemodlinie rozpoczęła się XXI sesja Rady Miejskiej, której przebieg po raz pierwszy zarejestrowany został przez Stowarzyszenie Ziemi Niemodlińskiej w systemie audio i wideo.

Kto tworzy portal?
przez Super User
Odsłony: 1471

Redaktor, od razu wielkie słowo! Tak samo jak redakcja nie uważa się za redakcję, tak i zemnie redaktor żaden. Odkąd trafiłem w 2015 roku na ów portal i dzięki innym mieszkańcom oraz poświęcanej przez nich chwili (krótszej, bądź dłuższej) wiedziałem więcej... Mogłem spojrzeć na pewne tematy z innego punktu... Nagle przyszła myśl, dlaczego nie współtworzyć tego miejsca razem z innymi? Wcale nie trzeba niczego wyszukiwać, samoczynnie trafiam na jakiś temat, aparat fotograficzny w telefonie, kilka chwil na sklecenie kilku zdań. Przesyłam treść i zdjęcia no i gotowe tak powstało kilka moich artykułów :) w tym wirtualnym ale jakże naszym niemodlińskim małym świecie. Dlaczego tylko duże miasto ma mieć ciekawy portal? Teraz nowe oblicze, jak dla mnie super! Oby tak dalej.

Mam nadzieje, że uda się wdrożyć prosty mechanizm tworzenia artykułów i to przyciągnie większą ilość mieszkańców do tworzenia ciekawych artykułów, zwiększenia informacji, fotorelacji itp.

Największa liczba odsłon artykułu - 93515!
przez Super User
Odsłony: 1474

"Budżet jednostki samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Niemodlin w latach 2008-2014" artykuł utworzony w oparciu o pracę licencjacką jednego z mieszkańców gminy Niemodlin osiągnął największą liczbę odsłon! Autorowi raz jeszcze gratulujemy profesjonalnego podejścia do tematu, owocem zasłużona wysoka ocena. 

Historyczna data...
przez Super User
Odsłony: 1393

W dniu 28 sierpnia podpisano umowę na dofinansowanie projektu pn. "Rewitalizacja Niemodlina - przebudowa stadionu miejskiego w Niemodlinie". W ramach inwestycji powstał nowy dwu kondygnacyjny obiekt, przebudowane zostały trybuny stadionu. Wokół pows tało nowe ogrodzenie. Okazały obiekt otworzony 11 paź. 2014r. zwycięstwem! Drugim powodem do święta piłkarskiego było historyczne zwycięstwo Reprezentacji Polski w meczu z Niemcami i wspaniały wynik [2:0] podopiecznych Nawałki. 

Potrzebna interwencja ul. Sportowa!
przez Super User
Odsłony: 1425

Sierpniowy apel rodziców, nie mógł pozostać bez odzewu. Plac zabaw przy ul. Sportowej wymagał natychmiastowej przebudowy. Stary osprzęt zagrażał bezpieczeństwu dzieci, niezbędne było uporządkowanie placu. Podjęliśmy temat a celem było bezpieczeństwo najmniejszych i spokój rodziców. Niedługo po artykule, Przewodniczący Rady Pan Mariusz Nieckarz spotkał się z rodzicami. Ostatecznie dzięki staraniom rodziców, Przewodniczącego oraz Tomasza Hrycaja w grudniu mieliśmy przyjemność poinformować, że plac zabaw odzyskał dawną świetność. Małe rzeczy a cieszą!

Tak wszystko się zaczyna...
przez Super User
Odsłony: 1441

Wtorek, 20 maja 2014 roku, godz. 10:14 za sprawą pierwszego artykułu zawierającego" Przydatne informacje, lista lokali i okręgów wyborczych - po zmianach" zaistniał w internecie niezależny, lokalny, niemodliński portal gminaniemodlin.pl. Wcześniej długo pracowaliśmy nad ostatecznym wyglądem, ucząc się wszystkiego od przysłowiowego zera. Choć istnieje przekonanie, że wyszukiwarka Google wie wszystko, przez dłuższy czas o nas nie wiedziała nic. Tak liczba odwiedzin portalu nie przekraczała 10-ciu mieszkańców dziennie. Z każdym tygodniem w coraz szerszym gronie powstawały nowe artykuły, poruszaliśmy kolejne tematy i problemy, pisaliśmy o wydarzeniach tworząc nowe materiały. Wszystko zaczyna się od małych rzeczy i Wy drodzy Mieszkańcy za sprawą nadsyłanych materiałów tworzycie ten mały portal po dziś dzień.